Skorzystaj z porady fachowca

REGIONALNY PRZEDSTAWICIEL DYSTRYBUTOR SKLEP INTERNETOWY LOKALNY
SPECJALISTA

SALON FIRMOWY AUTORYZOWANY PARTNER CERTYFIKOWANY INSTALATOR

Dlaczego kolektory próżniowe?

biawar logo Kilka powodów dlaczego wybrać kolektory słoneczne próżniowe. Każdy inwestor po podjęciu pozytywnej decyzji o inwestycję w odnawialne źródła energii staje przed pytaniem jakie wybrać kolektory słoneczne: próżniowe czy płaskie? Niniejszy artykuł przytacza kilka istotnych argumentów popierających inwestycję w kolektory próżniowe.

Jest kilka powodów, których należy rozważyć przed instalacją kolektorów próżniowych.
Inwestycja w kolektory słoneczne pozwoli na zmniejszenie w istotny sposób kosztów zasilania energią cieplą w budżecie domowym. W ostatnich latach obserwujemy systematyczny wzrost cen nośników energii. Mimo, iż nowoczesne urządzenia są coraz mniej energochłonne, a domy coraz „cieplejsze", to wydatki nie zmniejszają się. Płacimy tyle samo a nawet więcej. Obserwując ogólnoświatową tendencję do stałego wzrostu cen nośników energii należy rozważyć i dążyć do efektywniejszego wykorzystania odnawialnych źródeł energii do której należy energia słoneczna. Jest ona powszechna i darmowa, a jej dostępność w Polsce pozwala na jej ekonomiczne wykorzystanie np. za pomocą kolektorów słonecznych.

Typowa instalacja solarna kolektorów słonecznych w Polsce pozwala zaoszczędzić energię w wielkości 2 800 -3000 kWh. Próżniowe kolektory słoneczne są produktami najnowszej generacji. Ich niezawodność oraz wysoka efektywność powoduje sukcesywne wypieranie starej generacji kolektorów - kolektorów płaskich.
Dzięki zastosowaniu próżni w rurce szklanej w kolektorach próżniowych ograniczono do minimum straty ciepła, a także pozwoliło to na możliwość absorbowania (pochłaniania) energii słonecznej podczas pochmurnych dni. Dlatego kolektory próżniowe pracują efektywnie niż kolektory płaskie bo przez cały rok, a także w dni pochmurne co istotnie wspomaga inne źródła ciepła np. do wytwarzania ciepłej wody użytkowej (CWU), ogrzewania niskotemperaturowego (CO) lub coraz bardziej popularnych basenów.

Oprócz aspektów technicznych i technologicznych należy również pamiętać, iż każdy z nas jest odpowiedzialny za środowisko naturalne. Zastosowanie kolektorów słonecznych pozwala w istotny sposób wesprzeć w działania ekologiczne. Przeciętna instalacja z kolektorami słonecznym zapobiega emisji ponad jednej tony dwutlenku węgla.

Instalując kolektory słoneczne możemy mieć pewność, iż nasze koszty wytworzenia energii nie wzrosną i nie będziemy musieli co roku z niepokojem oczekiwać na ogłoszenie kolejnego wzrostu cen.

 

NOWOŚCI Z BRANŻY

PRROMOCJA!

Kondensacyjna kotłownia Buderus w cenie już od 10.000zł ! Chętnie udzielimy więcej informacji dotyczących promocji. Zapytaj o szczegóły

Oferta:
  • Kolektory słoneczne
  • Piece na pellet
  • Kotły centralnego ogrzewania
  • Obudowy GlassSystem
  • Modernizacja palenisk węglowych
Lista zagadnień
  • Kotły centralnego ogrzewania na Pellet
  • Palniki na pellet
  • Piece CO
  • Pellet - Dystrybucja
Kontakt

Telefon: + 48 502 304 176 biuro@inteligentne-ogrzewanie.pl

Salon sprzedaży:
UL. GÓRA LIBERTOWSKA 24
30-444 KRAKÓW

Wykonanie: Agencja interaktywna - Semarch

Nasza firma prowadzi prace instalacyjne na terenie miast: Kraków, Katowice, Zakopane, Myślenice, Wieliczka, Skawina, Swoszowice - stale powiększając zasięg - zapytaj konsultanta