Skorzystaj z porady fachowca

REGIONALNY PRZEDSTAWICIEL DYSTRYBUTOR SKLEP INTERNETOWY LOKALNY
SPECJALISTA

SALON FIRMOWY AUTORYZOWANY PARTNER CERTYFIKOWANY INSTALATOR

Kolektory słoneczne - Solary

 

Kolektory słoneczne, ostatnio coraz bardziej popularne, umożliwiają zamienienie energii pochodzącej z promieniowania słonecznego na ciepło. Energia w ten sposób uzyskiwana może być wykorzystywana na wiele sposobów - na przykład do ogrzewania wody, czy domu. W miesiącach letnich można zmniejszyć zużycie energii nawet o 90%.

Jest to rozwiązanie dla osób chcących zaoszczędzić, a także dbających o środowisko - dzięki uzyskiwaniu energii poprzez kolektory słoneczne redukuje się emisję gazów cieplarnianych będących przyczyną efektu cieplarnianego. Jest to technologia bezodpadowa, w której zasoby naturalne, są wykorzystywane racjonalnie i nie dochodzi do zanieczyszczania środowiska.

Najpopularniejszym rodzajem kolektorów wykorzystywanych w Polsce są kolektory płaskie, montowane na dachach budynków. Najszerzej wykorzystywane są one na południu Europy, gdzie nasłonecznienie jest większe niż w Polsce. Tam kolektory słoneczne zawsze uważane były za dobre rozwiązanie - pozwalały niskim kosztem wytworzyć wystarczającą ilość energii. W Polskich warunkach kolektory nie sprawdzały się aż tak dobrze - nasłonecznienie był mniejsze, zimą substancje znajdujące się w kolektorach często zamarzały.

Jednak szybki postęp technologiczny w ostatnich latach doprowadził do znacznego spadku cen przy jednoczesnym wzroście skuteczności kolektorów słonecznych. Substancje obecnie wykorzystywane w kolektorach są odporne na zimno, dlatego również podczas mrozów wytwarzają energię. Większa skuteczność obecnie produkowanych kolektorów wynika również z obniżenia temperatury wrzenia płynu znajdującego się wewnątrz nawet do 10°C, dzięki czemu ciepło zaczyna być wytwarzane niemal natychmiast po wschodzie słońca. Można więc stwierdzić, że mimo stosunkowo wysokiej ceny urządzeń jest to dobra inwestycja, kolektor, również w Europie środkowo-wschodniej, będzie dobrym źródłem ciepła.

BIAWAR Meander 220

BIAWAR Meander 300

BIAWAR MEANDER 400

BIAWAR Hevelius Combi 400/45

BIAWAR Hevelius Combi 500/60

BIAWAR Hevelius Combi 750/80

BIAWAR Hevelius 220/24

BIAWAR Hevelius 220/30

BIAWAR Hevelius 300/30

BIAWAR Hevelius 300/40

BIAWAR Hevelius 400/40

BIAWAR Hevelius 20 BZ

BIAWAR Hevelius 30 BZ

BIAWAR Hevelius 40 BZ

BIAWAR Sirius Plus 220

BIAWAR Sirius Plus 300

BIAWAR Sirius Plus 400

BIAWAR Sirius Plus 220 BZ

BIAWAR Sirius Plus 300 BZ

MAKROTERM Turbosolar

MAKROTERM Turbosolar 24

MAKROTERM Turbosolar Płaski

MAKROTERM Turbosolar Płaski XL

 

GaleriaImage
 

NOWOŚCI Z BRANŻY

PRROMOCJA!

Kondensacyjna kotłownia Buderus w cenie już od 10.000zł ! Chętnie udzielimy więcej informacji dotyczących promocji. Zapytaj o szczegóły

Oferta:
  • Kolektory słoneczne
  • Piece na pellet
  • Kotły centralnego ogrzewania
  • Obudowy GlassSystem
  • Modernizacja palenisk węglowych
Lista zagadnień
  • Kotły centralnego ogrzewania na Pellet
  • Palniki na pellet
  • Piece CO
  • Pellet - Dystrybucja
Kontakt

Telefon: + 48 502 304 176 biuro@inteligentne-ogrzewanie.pl

Salon sprzedaży:
UL. GÓRA LIBERTOWSKA 24
30-444 KRAKÓW

Wykonanie: Agencja interaktywna - Semarch

Nasza firma prowadzi prace instalacyjne na terenie miast: Kraków, Katowice, Zakopane, Myślenice, Wieliczka, Skawina, Swoszowice - stale powiększając zasięg - zapytaj konsultanta